ÖĞRETMEN ÇORAP A.Ş.
Ref: 33571 ÖĞRETMEN ÇORAP
1952 yılında Mois Kariyo ve Yasef Kariyo Bilka ve Naylon çorap firmalarını kurdu.
Kariyo kardeşler ilk kurdukları Bilka ve Naylon Çorap firmaları ile piyasada uzun yıllar çalıştı. Bilka va Naylon Çorap fabrikalarının ilk zamanlarda 10 koton makinesi ve 3 naylon çorap makinesi vardı. Üretim kapasiteleri, ayda ortalama 10-15 bin düzeyindeydi.
1970'li yıllarda Kariyo Kardeşler firmalarını "Öğretmen Çorap" adı altında birleştirdi. Bu tarihten sonra da Mois Kariyo emekli olarak profesyonel çalışma hayatından ayrıldı.
Bugün piyasada "Penti" markası ile satılan milyonlarca çift çorabın üretimi için ilk yatırım İstanbul Bayrampaşa'da 1971 yılında yapıldı.
Çorlu'da teknolojiyi yakından takip ederek üretim faaliyetlerine devam etmekte olan fabrika 1994 tarihinde kuruldu. Üretim kapasitesi yılda ortalama 900.000 düzeyindeydi.
Bugün Öğretmen Çorap Fabrikası A.Ş Çorlu'da 560 personel ile 45 000 m2 üzerine kurulu 25.000 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisinde yılda 4.000.000 düzine çorap 2.000.000 adet seamless çamaşır üretmektedir.
Üretimin %65 - %70'i ABD, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir.
Merkez ofis ise 2000 m2 kapalı alana sahip 5 katlı bir binada 50 personel ile satış,pazarlama ve finans işlerini yürütmektedir.
Penti, İstanbul merkez ofisindeki genç ve dinamik pazarlama ekibi ile, bayan ince çorabını bir ihtiyaçtan bir aksesuara dönüştürmeyi hedefleyerek, yılda 2 sezon olarak piyasaya sürdüğü desenli ürünleri ile dünya modasının nabzını tutmaktadır.
Günümüzde Türk kadınları bu modanın öncülüğünü yapan Penti'nin ışığında; en az klasik ve fonksiyonel çoraplar kadar, moda ürünleri tercih ederek, şıklıklarını Penti desenli çorapları ile tamamlamaktadırlar.
FİRMA BİLGİLERİ
Firmaya ait markalar : PENTİ,RE-LİFE,PENTİ İÇ GİYİM,PENTİNÜ
İş tarzı : �retici
Firma kategorisi : Çorap
Hazır Giyim >> Bayan >> Çorap